Umowa z firmą budowlaną

Budowa domu w obecnym czasie nie należy do najtańszych operacji i naprawdę należy się strzec tego, jak firmy z nami jako konsumentami i zleceniodawcami postępują.

Kiedy wynajmujesz daną firmę do remontu czy całkowitej budowy domu od podstaw, koniecznie zacznij od pytania o szczegółową umowę i terminy realizacji.

umowa

Niegdyś czasy były inne i firmy również inaczej wywiązywały się ze swoich obowiązków, dziś jest inaczej i przy tak dużych inwestycjach umowa pomiędzy stronami jest niesamowicie ważna i konieczna. Często bowiem firmy w większych miastach biorąc zaliczki później przez dłuższy czas odwlekają swoje prace tłumacząc się natłokiem obowiązków lub też z zaliczką znikają. Tego z pewnością nikt nie chce doświadczyć dlatego umowa to podstawa. Proś i nie wstydź się tego!

Wstępne kosztorysy, zarys prac, plany i ewentualne problemy – takie kwestie również staraj się dogadać nieco wcześniej aby wiedzieć, na jakie ewentualności być przygotowanym. Jeśli sam nie jesteś w stanie sporządzić takiej podstawowej umowy, firma również jej nie ma – skorzystaj z gotowych wzorów lub poproś o pomoc w sporządzeniu doradcę czy prawnika.