Balkon francuski szklany – dlaczego warto w niego zainwestować?

Balkon francuski szklany jest nowością, chociaż sama konstrukcja znana jest ludzkości od wieków. Kiedyś jednak portfenetry wykonywano z innych materiałów, takich jak beton, czy metal. Szkło uznawane było za materiał nietrwały, który łatwo mógł ulec rozbiciu. Dopiero dzięki nowym technologiom w obróbce szkła stało się ono materiałem masowo wykorzystywanym w budownictwie. Porfenetr szklany jest tego przykładem i ze względu na liczne zalety cieszy się coraz większą popularnością.

Jak wygląda balkon francuski szklany?

Wykonany ze szkła balkon w stylu francuskim nie jest tradycyjnym balkonem, na który można wyjść. Nie posiada on podłogi, a jedynie balustradę przy wysokim oknie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wstawić okno balkonowe sięgające podłogi i cieszyć się powiększonym widokiem. Umożliwia to szklana balustrada, która wpuszcza do środka także więcej dziennego światła niż ta wykonana z materiałów nieprzezroczystych. Balkon francuski szklany może mieć jednak różne oblicza i w zależności od tego, czy wybierze się szkło transparentne, czy kolorowe, barierkę z poręczą czy bez niej, może przybierać oryginalny wygląd, dostosowany do stylu budynku i koloru jego elewacji.

Wpływ na jego prezencję ma także sposób mocowania. Można go przytwierdzić wprost do elewacji lub też zamontować do ramy okiennej. Ta ostatnia opcja jest lepszym wyborem, ponieważ taka balustrada – balkon francuski nie zbiera zanieczyszczeń spływających po ścianie budynku. Osadzona jest w profilach dostosowanych kolorystycznie do ram okna, co tworzy z nim spójną całość. Jej ostateczny wygląd będzie zależał też od sposobu zaaranżowania. Istnieje możliwość zamontowania bezpośrednio w barierce nastrojowego światła, czy upiększenia balustrady roślinnością.

Balkon francuski

Z jakiego szkła wykonuje się portfenetry?

Balkon francuski szklany powstaje z hartowanego szkła laminowanego uznanego za najbardziej bezpieczne. Już sam proces hartowania czyni szkło dużo twardszym od zwykłego, a laminowanie powiększa jego grubość i wzbogaca szklane łączone tafle o warstwy specjalnej folii, które sprawiają, że trudno je rozbić. Jeśli nawet to się zdarzy, szkło nie rozsypie się, lecz pozostanie na swoim miejscu. Ze względu na bezpieczeństwo producent powinien przeprowadzić odpowiednie testy produktu, jakim jest portfenetr szklany, zanim zostanie on dopuszczony do zastosowania. Warto więc przy składaniu zamówienia zapytać, czy takim badaniom został on poddany. Bez względu jednak na to, gdzie się kupuje taki produkt, jak balkon francuski szklany, warto zawsze poszukać szczegółowych informacji na temat przeprowadzonych badań dotyczących jego instalacji, aby wiedzieć, czy warto firmie zaufać i czy otrzyma się produkt, który zapewni pełne bezpieczeństwo w przyszłości.

Czemu warto zdecydować się na nowoczesny balkon fracuski?

Wykonany z bezpiecznego szkła balkon francuski nowoczesny ma wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

– rozjaśnia i dobrze doświetla wnętrze,

– zapewnia większy napływ świeżego powietrza podczas wietrzenia,

– wizualnie powiększa przestrzeń i widok za oknem,

– może przyczyniać się do oszczędności w rachunkach za prąd czy ogrzewanie w zależności od zastosowanych szyb o specjalnych właściwościach,

– unowocześnia wnętrze i budynek z zewnątrz,

– może wyglądać unikalnie dzięki możliwości doboru kolorów szkła czy profili, a także odpowiedniej poręczy, czy dodatkowych dekoracji.

Jak widać, balkon francuski szklany to dobry wybór do pomieszczeń, w których nie ma tradycyjnego balkonu, czy tarasu. Warto jednak wiedzieć, że może być on instalowany jedynie do wysokości 25 metrów od podłoża, co oznacza, że nadaje się do domów jednorodzinnych, kamienic, bloków mieszkalnych, a także budynków firmowych.